درباره ما

درباره ما

 

موسسه گوهر شناسی تحسین:

 

گروه تخصصی تحسین با مدیریت  خانم  دکتر حدیث صادقی نخستین، بزرگترین و مجهزترین موسسه تخصصی گوهرشناسی، شهاب سنگ شناسی، طلا سازی، طراحی و ساخت جواهرات، اکتشاف و استخراج معادن در خاورمیانه است. این موسسه فعالیتش را با مجوز رسمی از معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری، دانشگاه خوارزمی و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور آغاز کرده است. مجرب ترین کارشناسان و استادان متخصص و محققان دانشگاهی با مدارک مرتبط علمی داخلی و بین المللی از موسسات و دانشگاه‌های معتبر خارجی در این مجموعه مشغول فعالیت‌اند.

موسسه گوهر شناسی تحسین با هدف شناسایی، تشخیص و تعیین هویت تخصصی گوهر سنگ‌ها و صدور شناسنامه آنها، آموزش تخصصی و ارتقا سطح علم گوهرشناسی، شهاب سنگ شناسی، تولید و تجارت سنگ‌های رنگی و الماس، ساخت جواهرات، اکتشاف و استخراج معادن در ایران فعالیت دارد.

این موسسه دارای بخشهای آزمایشگاه تخصصی گوهرشناسی و شهاب سنگ شناسی، کارگاه‌های تخصصی گوهرتراشی، کاروینگ و طلاسازی، بخش طراحی و مدل سازی ،کارگاه ساخت جواهرات، گالری فروش سنگ‌های قیمتی وجواهرات و بخش معدنی است.

 

گالری جواهری تحسین :

موسسه گوهرشناسی تحسین با هدف ارائه سنگ‌های قیمتی با ارزش و با اصالت، ساخت و تولید جواهرات با کیفیت و مدرن، گالری تخصصی خود را با نام برند جواهری تحسین راه اندازی کرده است.

دراین گالری فروش انواع سنگ‌های قیمتی و شهاب سنگ با شناسنامه معتبر(GIT) و جواهرات ساخته شده توسط طراحان تخصصی جواهرات و استادان طلاسازی کارگاه جواهرسازی تحسین انجام می‌شود.

این گالری برای اولین بار جواهراتی از شهاب سنگ ساخته است که در نوع خودش بسیار نادر و بی‌سابقه بوده و مورد استقبال خریداران این سنگ آسمانی قرار گرفته است.

از مهمترین ویژگی‌های گالری تحسین ساخت و ارائه طرح‌های مدرن جواهری  با به کارگیری انواع سنگ‌های رنگی و الماس با شناسنامه‌های معتبر بین المللی خارجی و داخلی(GIT ) است که انتخابی متنوع و مطمئن را برای خریداران جواهرات به ارمغان می‌آورد.

 

آزمایشگاه تخصصی گوهر شناسی و شهاب سنگ شناسی تحسین:

 

آزمایشگاه گوهرشناسی تحسین برترین، مدرنترین و مجهزترین آزمایشگاه تخصصی گوهر شناسی، پتروگرافی، بافت شناسی و جواهر شناسی در خاورمیانه است. این آزمایشگاه دارای کارشناسان مجرب و اساتید دانشگاهی در زمینه‌های گوهر شناسی ، زمین شناسی ، پترولوژی، شهاب سنگ شناسی ، جواهر شناسی و علوم گوهری است که برای اولین بار در ایران اقدام به صدور شناسنامه تخصصی و معتبر بین المللی به نام (GIT) برای سنگ‌های قیمتی و جواهرات و شهاب سنگ‌ها کرده است .

این آزمایشگاه برای اولین بار در ایران، تشخیص و شناسایی تخصصی شهاب سنگ‌ها و صدور شناسنامه برای آنهارا  انجام می‌ دهد و تاکنون بیش از ۵۰ نمونه شهاب سنگ را شناسایی و به ثبت رسانده است .

همچنین این موسسه مالک چندین شهاب سنگ منحصر به فرد می باشد که به نام موسسه گوهرشناسی تحسین به ثبت رسیده است و در معرض بازدید برای مراجعه کنندگان می باشد.

برخی از خدماتی که در این آزمایشگاه صورت می‌گیرد عبارتند از:

–  تعیین هویت و تشخیص اصالت گوهر سنگ‌ها و جواهرات

–  شناسایی و رده بندی انواع شهاب سنگ‌ها

– صدور شناسنامه معتبر((GIT  ( (Gemology Institute Of Tahsin

– انجام پژوهش های کاربردی علوم گوهر

 

کارگاه گوهرتراشی و کاروینگ تحسین:

کارگاه تولیدی – آموزشی گوهر تراشی و کاروینگ تحسین دارای به روزترین، پیشرفته ‌ترین و دقیق ‌ترین دستگاه‌های تراش گوهرسنگ است. این کارگاه با هدف آموزش تخصصی و دانشگاهی، تولید و تراش گوهرسنگ‌ها مطابق استاندارهای جهانی با به کارگیریِ استادان مجرب گوهرتراش، کاروینگ و حجم تراشی، سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی را با انواع تراش های مختلف جواهری و حجم تراشی در اختیار بخش گالری موسسه گوهرشناسی تحسین قرار می‌دهد.

در این بخش برای اولین بار به صورت تخصصی گارنت سبز(دمانتوئید) کرمان  با همکاری بخش گوهر تراشی و گوهر شناسی موسسه به صورت تخصصی و با بهترین کیفیت تراشیده شده و اوین گرید تخصصی دمانتوئید بر اساس فاکتورهای وزن، رنگ، پاکی و کیفیت تراش نوشته و به چاپ رسیده است.

خدمات این بخش:

– سفارش انواع تراش و کاروینگ انواع گوهرسنگ‌ها

– تجهیز کارگاه و فروش ابزارآلات تخصصی طلاسازی

 

 

 

 

گروه معدنی تحسین:

گروه معدنی تحسین بامدیریت دکتر مسعود کیانی، با داشتن مجربترین کارشناسان علمی و فنی در بخش معدنی با هدف اکتشاف استخراج و فرآوری ذخایر معدنی فلزی و غیرفلزی شروع به کار کرده است.

خدماتی که در این بخش ارائه می‌شود:

– پی‌جویی واکتشاف ذخایر معدنی فلزی و غیرفلزی

–  استخراج انواع معادن فلزی و غیرفلزی – روباز زیرزمینی

– فرآوری و استحصال مواد معدنی

– سرمایه‌گذاری و همکاری در پروژه‌های معدنی داخلی و بین المللی

– تجارت و صادرات و واردات مواد معدنی

– مشاوره در امور تجاری و سرمایه گذاری در حوزه‌های معدنی

– تهیه ماشین آلات و تجهیزات معدنی

 

آموزشگاه تخصصی تحسین:

آموزشگاه تخصصی تحسین با داشتن ابزارآلات تخصصی گوهر شناسی، پتروگرافی، بافت شناسی و کارگاه‌های گوهر تراشی، کاروینگ و طلاسازی با به کارگیری استادان متخصص دانشگاهی و استادان این علوم شروع به آموزش‌های تخصصی و دانشگاهی و کاربردی در رشته‌های گوهر شناسی، گوهرتراشی، کاروینگ، طراحی و ساخت جواهرات و حوزه معدنی کرده است.

آموزشگاه تخصصی تحسین تمام آموزش‌هایش را با همکاری دانشگاه خوارزمی و سازمان فنی و حرفه‌ای پیش می‌برد و به کارآموزان در پایان هر دوره آموزشی و به شرط قبولی در آزمون پایان دوره مدرک بین المللی دانشگاه خوارزمی و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور را اعطا مینماید .

بخش‌های تخصصی آموزشگاه تحسین به تفکیک رشته‌ها:

  گوهر شناسی

* اصول و مبانی گوهرشناسی

* تعیین هویت سنگ‌های رنگی

* تعیین هویت سنگ‌های مصنوعی و بهسازی شده

* شناخت و ارزیابی الماس

 

شهاب سنگ شناسی

 

گوهر تراشی:

* دامله

* فست

* طراحی و تراش سنگ با نرم افزار

 

طلا سازی

*طراحی و ایده پردازی طلا و جواهرات

*طراحی طلا و جواهر با نرم افراز ماتریکس و زیبراش

*مخراجکاری

 

حجم تراشی و کاروینگ

 

 

 

دوره‌های تخصصی کاربردی در حوزه معدن

* دوره آشنایی با قوانین معدنی

* دوره مقدماتی و پیشرفته نرم افزار کامفار

* دوره محاسبه قیمت تمام شده محصول نهایی در معادن

* دوره آموزش بورس و آشنایی مقدمات و مبانی بورس در حیطه معدن و گوهر شناسی

 

 

کارگاه طراحی و ساخت جواهرات تحسین

بخش طراحی و کارگاه طلاسازی تحسین با داشتن تیم متخصص طراحی وطلاسازی با استفاده از به روزترین دستگاه‌های طراحی و طلاسازی، طرح‌های جواهری خاص و با کیفیت را تولید می‌کند.

در جواهرات ساخته شده در این کارگاه از الماس و سنگ‌های قیمتی استفاده می‌شود که توسط خود موسسه تراشیده شده و یا اینکه اصالت آنها توسط آزمایشگاه گوهرشناسی تحسین تایید شده و شناسنامه دار هستند.

خدمات این بخش:

– پذیرش سفارش طراحی انواع طرح‌های جواهری

– پذیرش سفارش ساخت جواهرات

– تجهیز کارگاه و فروش ابزارآلات تخصصی طلاسازی