دوره گوهر تراشی (Gem cutting course)

دوره گوهر تراشی (Gem cutting course)


دوره گوهرتراشی یک دوره ی آموزشی جامع برای تسلط کامل بر گوهرتراشی است . با یادگیری اصولی این دوره می توانید در انتهای دوره مدارک معتبر داشته باشید و وارد بازار کار گوهرتراشی شوید و در داخل یا خارج از ایران فعالیت نمایید.

با افزایش علاقه مندی جامعه به بهره بردن از سنگ ها، موسسه گوهر شناسی تحسین دوره های گوهرتراشی را برگزار میکند.

 

سرفصلهای دوره های آموزش گوهرتراشی کاربردی

  • دامله
  • فست
  • کاروینگ

 

 

دوره آموزش حضوری

دامله:

دامله

تراش دامله، یا تراش فانتزی به تراشی گفته میشود که تراشکار، روی سنگ نیمه قیمتی یک سطح محدب که از قبل بر اساس فرمولهای محاسباتی تعیین شده است و یا یک شکل فانتزی ایجاد میکند. این تراش ها در اشکال و ابعاد مختلفی طراحی می گردد. این تراش کاملا مهندسی شده، پیش میرود و فرد تراشکار در ابتدا باید روشهای ترسیم فنی و نقشه خوانی تراش سنگ آشنا شود. در مرحله بعد روش استفاده از دستگاه تراش دامله را می آموزد مه هر کدام  از این دستگاهها در اندازه ها و اشکال مختلف در بازار موجود است

با توجه به نیاز همکاران و فعالان و همچنین علاقه مندان به رشته آموزش گوهرتراشی دامله موسسه گوهرشناسی تحسین با پیروری از استانداردهای جهانی اقدام به برگزاری دوره های ویژِه آموزش گوهرتراشی دامله نموده است.

دوره گوهرتراشی دامله  در ۱۱ جلسه ، یک روز  یا دو روز در هفته در روزهای فرد یا زوج با هماهنگی استاد و هنرجویان و هر جلسه ۴ ساعت خواهد بود که مطابق با استاندارد های بین المللی برگزار شده که در انتهای دوره مدرک دیپلم گوهرتراشی دامله   به دانشجو اعطا می گردد و آموزش به صورت خصوصی و یا عمومی به درخواست دانشجو خواهد بود.

 

فست:

فست

 تراش فست یا زاویه تراشی به تراشی گفته می شود که تراشکار، روی سنگ قیمتی و نیمه قیمتی تعدادی صفحه مشخص با زاویه مشخص که از قبل بر اساس فرمولهای محاسباتی تعیین شده است ایجاد میکند. این تراش ها در اشکال و ابعاد مختلفی طراحی می گردد. این تراش کاملا مهندسی شده، پیش میرود و فرد تراشکار در ابتدا باید روشهای ترسیم فنی و نقشه خوانی تراش سنگ آشنا شود. در مرحله بعد روش استفاده از دستگاه تراش فست  را می آموزد که هرکدام از این دستگاهها در اندازه ها و اشکال مختلف در بازار موجود است

با توجه به نیاز همکاران و فعالان و همچنین علاقه مندان به رشته آموزش گوهرتراشی دامله موسسه گوهرشناسی تحسین با پیروی از استانداردهای جهانی اقدام به برگزاری دوره های ویژِه آموزش گوهرتراشی دامله نموده است

دوره گوهرتراشی دامله  در ۱۵ جلسه ، یک روز  یا دو روز در هفته در روزهای فرد یا زوج با هماهنگی استاد و هنرجویان و هر جلسه ۴ ساعت خواهد بود که مطابق با استاندارد های بین المللی برگزار شده که در انتهای دوره مدرک دیپلم گوهرتراشی فست   به دانشجو اعطا می گردد و آموزش به صورت خصوصی و یا عمومی به درخواست دانشجو خواهد بود.

 

حجم تراشی و کاروینگ:

کاروینگ

به حجم تراشی ۳ بعدی و در آوردن تمام اشکال بر روی سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی ، تراش هنری یا کاروینگ گفته می‌شود. موسسه گوهرشناسی تحسن  این افتخار را دارد که در زمینه آموزش تراش هنری (کاروینگ)، از پیشگامان آموزش این هنر زیبا، به علاقه‌مندان در این زمینه باشد.

دوره حجم تراشی و کاروینگ در ۱۵ جلسه، یک روز یا دو روز در هفته در روزهای فرد یا زوج با هماهنگی استاد و هنرجویان و هر جلسه ۴ ساعت خواهد بود که مطابق با استاندارد های بین المللی برگزار شده و آموزش به صورت خصوصی و یا عمومی به درخواست دانشجو خواهد بود.

رایگان – خرید
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

تعداد جلسات:

زمان کل دوره:

جمع کل دوره:

روش خرید: خرید با کلیه کارت‌های عضو شتاب

روش دریافت محصول: دانلود به صورت آنلاین


از این آموزش‌ها هم دیدن فرمائید