دوره گوهرشناسی (gemology course)

دوره گوهرشناسی (gemology course)


گوهرشناسی شاخه ای از علوم سنگ شناسی است که به مطالعه در مورد جواهرات و سنگهای قیمتی می پردازد و یکی از دستاوردهای علمی تقریبا جدید بشر می باشد که از حدود اوایل قرن بیستم پایه گذاری گردید. این علم دارای مباحث گسترده در زمینه شناسایی و درجه بندی گوهرها می باشد. گوهرشناسان سنگهای قیمتی را شناسایی، درجه بندی و ارزیابی میکنند. آنها می توانند به آسانی انواع گوهرسنگ ها را تشخیص دهند و نیز قادر به شناسایی و ارزیابی جزئیاتی هستند که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود. شایان ذکر است که علم گوهرشناسی نیز مانند سایر علوم مطلق نبوده و امکان ضریب و خطا برای همگان در آن وجود دارد.

آموزش گوهرشناسی: علم شناسایی سنگ های قیمتی است و بر اساس خواص فیزیکی، ترکیبات شیمیایی و خواص نوری سنگ پایه گذاری شده است و با توجه به نیاز همکاران و فعالان و همچنین علاقه مندان به این رشته آموزشی موسسه آموزشی تحسین با پیروی از استاندارد جهانی اقدام به برگزاری دوره های ویژه  آموزش گوهرشناسی نموده است.

آموزش و آشنا نمودن دانشجویان با دانش روز گوهرشناسی به صورت سریع و کاربردی و همچنین روش های درجه بندی الماس و شناسایی سنگ های رنگی بدون نیاز به ابزارهای گرانبهای گوهرشناسی و روش های های خرید و فروش گوهرها در سطح جهان و ایران

 

لازم به ذکر است که در گوهر شناسی به هیچ عنوان از آزمایش های تخریبی بر روی سنگ های گرانبها استفاده نمی گردد.

سرفصلهای دوره های آموزش گوهرشناسی کاربردی

  • اصول و مبانی گوهرشناسی
  • تعیین هویت سنگهای رنگی
  • تعیین هویت سنگ های مصنوعی و بهسازی شده
  • شناخت و ارزیابی الماس

 

دوره آموزش حضوری:

اصول و مبانی گوهرشناسی

با توجه به ظهور رشته گوهر شناسی و استقبال گوهر شناسان و علاقمندان از این حوزه، مرکز آموزش گوهرشناسی تحسین ، دوره آموزش  اصول و مبانی گوهرشناسی را برای افراد کلیه علاقمند ارائه و معرفی کرده است. از جمله موضوعاتی که در این دوره بررسی می شوند میتوان به تاریخچه انواع سنگ ها و گوهرها، طبقه بندی گوهرها ، ابزار گوهرشناسی،  گروههای مختلف سنگهای جواهری، ارزیابی تراش،  هر سنگ …  گوهر اشاره کرد.

دوره آموزش اصول و مبانی گوهرشناسی در ۱۰ جلسه ، یک روز در هفته در روزهای فرد یا زوج با هماهنگی استاد و هنرجویان و هر جلسه ۴ ساعت خواهد بود که مطابق با استاندارد های بین المللی برگزار شده که در انتهای دوره مدرک اصول و مبانی گوهرشناسی  به دانشجو اعطا می گردد

آموزش گوهرشناسی به صورت خصوصی و یا عمومی به درخواست دانشجو خواهد بود و در تمامی مراحل آموزش دانشجو در محیط لابراتور آزمایشگاهی با تمامی تهجیزات بروز و حرفه ای گوهرشناسی به شناخت و آنالیز سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی مبادرت میکنند.

تعیین هویت سنگهای رنگی

گوهر های رنگی با زیبایی در عرصه بزرگ فعالیت خرید و فروش طلا و جواهرات، نقش گوهر های رنگی انکار ناپذیر است. گوهر های رنگی با زیبایی منحصر به فرد خود جاودانگی و قدرت را تدائی می کنند. گوهرشناسی می آموزد که تعیین هویت گوهر ها دیگر با چشم غیر مسلح و انجام آزمایشات تخریبی ممکن نبوده و گوهرشناس با کمک ابزار ها و بررسی دقیق گوهر، آن را شناسایی و درجه بندی میکند و کیفیت گوهر را که مستقیماً با قیمت آن در ارتباط است را تعیین می کند.دوره های تخصصی گوهرشناسی در گوهرشناسی تحسین، مطابق با استاندارد های موسسات بین المللی گوهرشناسی در دنیامی باشد.

دوره تعیین هویت سنگ های رنگی در ۲۰ جلسه ، دو روز در هفته در روزهای فرد یا زوج با هماهنگی استاد و هنرجویان و هر جلسه ۴ ساعت خواهد بود که مطابق با استاندارد های بین المللی برگزار شده که در انتهای دوره مدرک دیپلم شناسایی و درجه بندی سنگ های رنگی  به دانشجو اعطا می گردد

آموزش به صورت خصوصی و یا عمومی به درخواست دانشجو خواهد بود

تعیین هویت سنگهای مصنوعی و بهسازی شده

هر گوهری با ظاهری زیبا و با کیفیت، لزوماً ارزشمند نبوده و بهتر است که از بهسازی نشدن آن اطمینان حاصل شود. از این رو نظر کارشناسی گوهرشناس که شخصی بی طرف در روند خرید و فروش بوده با کمک ابزار های تخصصی در لابراتوار های گوهرشناسی جهت مشخص نمودن طبیعی یا مصنوعی و یا تشخیص نوع روش بهسازی بر روی گوهر به امری ضروری بدل شده است.

دوره تعیین هویت سنگ های  مصنوعی و بهسازی شده در ۱۳ جلسه ، یک روز در هفته در روزهای فرد یا زوج با هماهنگی استاد و هنرجویان و هر جلسه ۴ ساعت خواهد بود که مطابق با استاندارد های بین المللی برگزار شده که در انتهای دوره مدرک دیپلم تعیین هویت سنگهای مصنوعی و بهسازی شده  به دانشجو اعطا می گردد. آموزش به صورت خصوصی و یا عمومی به درخواست دانشجو خواهد بود.

شناخت و ارزیابی الماس

الماس یکی از سخت ترین مواد شناخته شده است ولی نکته بسیار جالب در اینجا است اگر یک الماس را در مسیر نور خورشید قرار دهیم، شروع به از دست دادن اتم های خود می‌کند. نرخ کاهش اتم ها به قدری نیست که جواهرسازان یا دارندگان حلقه های برلیان را نگران کند، ولی کشف این موضوع قطعا راه استفاده از خواص استثنایی اپتیکی و الکترونی الماس را برای محققان آسانتر می‌کند. بسیاری از کاربردهای جدید الماس از کاربرد آن در تابش های لیزری گرفته تا کاربرد آن در ارتباطات و محاسبات کوانتومی نیازمند ساختارهای ریزی در ابعاد میکرو و نانو بر روی سطح الماس است.

یکی از مهم‌ترین دوره‌های حوزه گوهرشناسی، دوره تخصصی کارشناسی و ارزیابی الماس است. این آکادمی با پیروی از استانداردهای موسسه GIA، این دوره را تدوین نموده است. دوره شناخت و ارزیابی الماس در لابراتوار تخصصی آکادمی موسسه گوهرشناسی تحسین  با تجهیزات کامل و به‌روز برگزار می‌شود.
دوره تعیین شناخت و ارزیابی الماس در ۱۲ جلسه ، یک روز در هفته در روزهای فرد یا زوج با هماهنگی استاد و هنرجویان و هر جلسه ۴ ساعت خواهد بود که مطابق با استاندارد های بین المللی برگزار شده که در انتهای دوره مدرک دیپلم شناخت و ارزیابی الماس  به دانشجو اعطا می گردد. آموزش به صورت خصوصی و یا عمومی به درخواست دانشجو خواهد بود.

رایگان – خرید
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

تعداد جلسات:

زمان کل دوره:

جمع کل دوره:

روش خرید: خرید با کلیه کارت‌های عضو شتاب

روش دریافت محصول: دانلود به صورت آنلاین


از این آموزش‌ها هم دیدن فرمائید