دوره مخراجکاری (Stonesetting course)

دوره مخراجکاری (Stonesetting course)


سنگ ها بسته به نوع پایه طراحی شده، به طرق مختلفی نصب میگردند. از عمده روشهای آن نشاندن سنگ یا گوهر بصورت ریلی، قلمزنی، کاسه ای و چنگی میباشد که برای سنگهای ریز کاربرد دارند. آموزش مخراج کاری برای سنگهای درشت نیز روشهایی چون نبشی، چنگی و دیواره ای بکار برده میشود.
به جهت حفظ زیبایی و آثار طبیعی سنگ و دیگر عناصر بکار رفته در ساخت جواهرات و زیور آلات، عموماً استفاده از چسب و دیگر مواد شیمیایی که امکان از بین رفتن در اثر مرور زمان را دارند، مقدور نمیباشد؛ به همین دلیل است که در حین آموزش مخراج کاری پایه های نگهدارنده سنگ به گونه ای باید برای محکم نگه داشتن آن تنظیم گردد که آسیبی به سنگ نرساند.

مخراجکاری چیست؟

کمی فشار محکم ممکن است روی سنگ پریدگی یا ترک خوردگی ایجاد نماید، یا بر اثر استفاده نادرست از ابزار، روی پایه های نگه دارنده خط و خش ایجاد گردد. امر آموزش مخراج کاری زمانی حساستر میگردد که بجای انگشتر، بخواهیم روی زیورآلات ظریف تری چون گوشواره و گردنبند سنگهای زینتی بسیار ریز و ظریف را جای گذاری نماییم.

با توجه به طرفداران و  همچنین علاقه مندان به رشته آموزشی مخراجکاری موسسه گوهرشناسی تحسین با پیروری از استانداردهای جهانی اقدام به برگزاری دوره های آموزش مخراجکاری نموده است.

دوره مخراجکاری در ۲۰ جلسه ، یک روز یا دو روز در هفته در روزهای فرد یا زوج با هماهنگی استاد و هنرجویان و هر جلسه ۴ ساعت خواهد بود که مطابق با استاندارد های بین المللی برگزار شده و آموزش به صورت خصوصی و یا عمومی به درخواست دانشجو خواهد بود.

رایگان – خرید
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

تعداد جلسات:

زمان کل دوره:

جمع کل دوره:

روش خرید: خرید با کلیه کارت‌های عضو شتاب

روش دریافت محصول: دانلود به صورت آنلاین


از این آموزش‌ها هم دیدن فرمائید