سنگ ها و تاثیرات آنها را بشناسیم

سنگ ها و تاثیرات آنها را بشناسیم


  • ۱۴ آبان ۹۹
  • 71 بازدید
  • برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
    [کل: 0 میانگین: 0]

سنگ ماه تولد

حدود ده هزار سال است که انسان شیفته جواهرات شده است. اولین گوهر سنگ هایی که بعنوان جواهر توسط انسان شناخته شدند عبارتند از : Amethyst, Jade, Garnet, Amber, Rock crystal, Jasper, Coral, Lapis Lazuli, Pearl, Emerald , Serpentine و Turquoise.

این سنگ ها بعنوان سرمایه و سمبل شان و مقام نگهداری می شدند. حاکمین از بعضی از آنها که نام یا لقبشان روی آن حک شده بود، بعنوان مهر استفاده می کردند. این گنجینه ها بیشتر در موزه مورد تحسین همگان واقع می شوند. امروزه بیشتر از جواهرات نه بعنوان نمایش ثروت بلکه برای لذت بردن از زیبایی آنها استفاده می شود، سابقا، سنگها را به دلیل داشتن انرژی کیهانی و خواص معنوی و درمانی و یا برای شکستن طلسم خریداری می کردند و به سه طریق مورد استفاده قرار می گرفتند : ۱- استفاده از سنگ خام برای معالجه امراض ، ۲- قرار دادن سنگ بر روی قسمت بیمار و یا دردناک بدن، ۳- خوراندن پودر سنگ.

امروزه علم پزشکی در حال تجدید نظر در مورد ایده های قرون وسطایی و تاثیرسنگهای قیمتی بر روح و روان انسانها میباشد. سنگها، جایگاه خوبی در مذاهب امروزی دارند. لباس مخصوص روحانیون یهودی با چهار ردیف گوهر مرصع شده بود و سنگهای قیمتی تاج پاپ و اسقف و ظرف سیمین نان (عشاء ربانی) و محفظه عتیقه و تمثال های مقدس که در کلیساهای مسیحیون یافت شده است را زینت می داد. همه مذاهب اصلی از گوهر برای تزئین وسایل و ساختمانها استفاده می کنند. در بین جواهرات، فقط الماس برای سرمایه گذاری مناسب تر است. در حقیقت اینها علیرغم جنگ و یا رکود اقتصادی اقتصادی ارزش خود را حفظ می کنند. بدل گوهرها که روز به روز پیچیده تر می شوند یک مشکل مدرن است و بسیار گسترش یافته است.

تاج سلطنتی انگلیس که شامل یاقوت قرمز و زمرد و یاقوتهای کبود و مروارید و بی در مرکز و در پایین الماس Cullinan II ( ستاره آفریقا) است که حدود ۳۱۷/۴ قیراط وزن دارد.

این دومین الماس بزرگ صیقلی شده دنیاست که ۶۶ صفحه دارد و از بزرگترین الماس خام تراش داده شده و با ۱۰۴ سنگ قیمتی دیگر یافت شده و در شرکت Asscher در آمستردام صیقل شده است. سنگ قرمز و بزرگ بالای Cullinan II، یاقوت قرمز Princes نام دارد و در واقع یک  Spinel تراش نخورده با ۲ اینچ ارتفاع است. این تاج در برج لندن به معرض نمایش گذاشته شده است.

منبع: Gemstones of the world اثر والتر شومن-ترجمه ی رویا یحیوی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
modir

modir

اخبار

پاسخ دهید.

دیدگاه‌های این نوشته

هنوز پاسخی ارسال نشده است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی گوهرشناسی تحسین